Büyük Umutlarla Büyük Takımlara Giden Ve Beklentileri Karşılayamayan Genç Futbolcular

Büyük Umutlarla Büyük Takımlara Giden Ve Beklentileri Karşılayamayan Genç Futbolcular

 

Nxgn listesine giren genç yetenekli futbolcular kariyerlerinin henüz başlarında iken birer yıldız ilan edilmiş fakat hiçbir zaman beklentileri karşılayamayarak hayal kırıklığına uğratmışlardır.İşte o futbolcular.

SEBASTIAN DEISLER

Alman futbolunun en gözde oyuncusu olarak görülen Sebastian Deisler ağır sakatlıklar nedeniyle psikolojisi bozuldu ve toparlayamadı. 27 yaşında futbolu bıraktı.

 

DENILSON

Bir zamanlar dünyanın en pahalı oyuncusu olan Denilson 17 yaşında iken Sao Paulo’dan Real Betis’e 21.5 milyon pounda karşılığında transfer olmuştu.Daha sonra beklentileri karşılayamadı.

 

MICHAEL JOHNSON

İngiltere’nin yeni yıldızı olarak görülen Mıchael Johnson.24 yaşında Manchester City tarafından sözleşmesi feshedildikten sonra futbolu bıraktı ve depresyona girdi.

 

BOJAN KRKIC

Barcelona’da lig maçına çıkan en genç oyuncu olma unvanını alan Bojan Krkic, 2007-08 sezonunda 10 gol attığında henüz 17 yaşındaydı.Yedek golcü olmaktan öteye gidemedi. Roma, Milan, Ajax ve son olarak Stoke’da tutunmaya çalışıyor.

 

ALEXANDRE PATO

Henüz 19 yaşında Milan’ın ilk 11 oyuncusu olup üç kez Brezilya Milli Takımı formasını terleten Pato sakatlıklardan dolayı yeteneklerini sergileyemedi.

 

ADRIANO

2006 yılında 17 yaşında Flamengo takımında oynamaya başlayan Adriano Inter takımının ilgisini çekmişti.Futbolcu için yüklü bir ödeme yapan takım için istediği gibi geçmedi. Adriano içinde büyük bir hüsran oldu.

 

FREDDY ADU

Amerikalı futbolcu Freddy Adu 14 yaşında iken yeni pele olarak adlandırılmıştı.Beklentiyi karşılayamayarak kariyeri kötüye gitti Türkiye’de Çaykur Rizespor takımında da oynamıştır.

 

ANDERSON

5 yaşında iken futbol oynamaya başlayan Anderson 16 yaşından sonra Porto takımında oynamış ve dikkatleri üzerine çekmişti.Daha sonra Menchaster takımına transfer oldu fakat beklentileri karşılayamadı.

 

VALERI BOJINOV

Serie A’da en genç yaşta forma giyen oyuncu.Bulgar oyuncu, Serie A’nın Rooney’si olarak anılıyordu. Fiorentina, Juventus, Manchester City sakatlıkların da etkisiyle hep hayal kırıklığı olarak kaldı.

 

MACAULEY CHRISANTUS

Genç yaşta birden parlayan yıldız Macauley Chrisantus dünyaca ünlü birçok takımın kendisini istemesine karşı Hamburg takımını seçti.Erken yaşta parlayan yıldızının sönmesi çok gecikmedi.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir