Türk Milli Takımımızı Tercih Etmeleri Durumunda İlk 11’de Oynayacak Futbolcular

Türk Milli Takımımızı Tercih Etmeleri Durumunda İlk 11’de Oynayacak Futbolcular

 

Avrupa’da oynayan Türk kökenli olan futbolcular eğer milli takımımızda oynasalardı daha iyi bir milli takıma sahip olur muyduk?İşte milli takımımızda oynamayan Türk futbolcular.

İlkay Gündoğan

Futbol dünyasının başarılı isimlerinden biri olan İlkay Gündoğan Almanya doğumlu olan futbolcu milli takım tercihini Almanya’dan yana kullanmıştır.

 

Emre Can

Almanya’da doğup büyüyen Emre Can futbol kariyerine Almanya alt yapısında başlamıştır.Alman milli takımına çağırılmasıyla tercihini o yönde kullanmış oldu.

 

Adnan Januzaj

Belçika’da doğmuş olan Adnan Januzaj milli takım tercihini Belçika’dan yana kullanmış olan futbolculardandır.

 

Jimmy Durmaz

İsveç’e göçmüş olan ailesi nedeniyle orda doğup büyüyen Jimmy Durmaz milli takım tercihini İsveçten yana kullanmıştır.

 

Ramazan Özcan

Bayer Leverkusen forması giyen Ramazan Özcan Avusturya U21 de forma giyen futbolcu milli takım tercihini de Avusturya’dan yana kullanmıştır.

 

Serdar Taşçı

Almanya doğumlu olan Serdar Taşçı Türk Milli takımı yerine Alman Milli takımında oynamayı tercih etmiştir.

 

Mesut Özil

Başarılı futbolcu Mesut Özil kendisi bir yıl Türk Milli takımı ile Alman Milli takımında oynamak için tercih yapmak durumunda kalmıştır.Alman Milli takımında oynama kararı almıştır.

 

LEICESTER, ENGLAND - DECEMBER 14: Gokhan Inler of Leicester City during the Barclays Premier League match between Leicester City and Chelsea at the King Power Stadium on December 14, 2015 in Leicester, England. (Photo by Catherine Ivill - AMA/Getty Images)

İsviçre 21 yaş altı takımında oynayan Gökhan İnler İsviçre ile Türkiye arasında İsviçre Milli takımında karar kılmıştır.

 

Erkan Zengin

Türkiye U15,U18,U19 takımlarında top koşturan Erkan Zengin Türkiye’yi seçeceğini söyledikten sonra vazgeçerek İsveç Milli takımında karar kılmıştır.

 

Eren Derdiyok

İsviçre alt yapısında oynayan Eren Derdiyok milli takımını İşviçre’den yana kullandı.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir