Kaybedenler Kulubü

Kaybedenler Kulubü

 

Takıma gelmeden büyük merak uyandıran taraftarları hayran bırakan ama takıma ayak uyduramadığı için hayal kırıklığı yaratan transferler.

 

miroslav stoch-fenerbahçe

Slovak milli futbolcu Miroslav Stoch 2010 yılında Fenerbahçe’yle 4 senelik 5,5 milyon € ücret karşılığında sözleşme imzaladı.Şu anda hala Fenerbahçe takımında forma giyiyor.

 

giovani dos santos-galata

 Meksikalı futbulcu  Giovani Dos Santos Tottenham’dan Galatasaray’a 700 Bin €’ya kiralık olarak geldi.Totenham Galatasaray’dan 8 Milyon € isteyince eski takımına geri dönmüştür.

 

milos krasic-fener

Milos Krasic 2012 Ağustos ayında Juventus ile 7 milyon € karşılığında Fenerbahçe ile 4 yıllık sözleşe imzalamıştır.2013 yılında Bastia’ya kiralarık olarak gönderilmiş daha sonra Fenerbahçe takımına geri dönmüş fakat kadro dışı bırakılmıştır.2015 sezonun da Lechia Gdansk takımına gitmiştir.

 

zvjezdan misimoviç-galatasaray

Zvjecdan Misimoviç 2010-2011 sezonunda Wolfsburg’dan Galatasaray’a 8 Milyon € bonservis karşılığında transfer olmuştur.Galatasaray’da fazla tutunamayan Misimoviç şu anda Beijing Renhe FC de oynamaktadır.

 

florent malouda trabzon

Chelsea tarafından serbest bırakılan Fransız milli futbolcu Florent Malouda 2012-2013 yılında 2.500 € karşılığında Trabzonspor’a gelmiştir.Dönemin teknik direktörü Hami Mandıralı Malouda’yı sezon sonuna kadar kadro dışı bırakmıştır. Malouda takımı adına skora en çok etki eden futbolcu olmuştur.

 

daniel guiza-fener

2008 yılında 14 milyon € karşılığında Fenerbahçe’ye gelen Daniel Guiza ilk sezonda beklenen performansı gösterememiş ikinci sezonu ise sakat olarak geçirmiştir. Fenerbahçe için tam bir hüsran olan Guiza şu anda Cadiz CF takımında oynamaktadır.

 

nordin amrabat galatasaray

Kayserispor’da oynayan Fas’lı futbolcu Nordin Amrabat 2012 yılında 8 milyon € karşılığında 5 sezon karşılığında Galatasaray’a gelmiştir.Galatasaray için etkisiz eleman olan Amrabat takım için ne bir faydası ne de bir zararı olan futbolculardandır.

 

marko marin-rabzonspor

Marko Marin 2015 yılında 4 milyon € karşılığında Trabzonspor’a kiralanmıştır.Marin Trabzonspor’un hatalı transferlerinden biri olmuştur.2016-2017 sezonunda Chelsea’den Olympiacos’a  transfer olmuştur.

 

sercan kesimal-fener

Fenerbahçe takımında forma giyen stoper oyuncusu Serdar Kesimal 2 kez kadro dışı bırakılmış geriye kalan sezonun neredeyse tamamını sakat olarak geçirmiştir.Fenerbahçe’den Akhisar Belediyespor’a bedelsiz gönderimiştir.

 

sercan-yıldırım-galatasaray

Sercan Yıldırım 2011-2012 yılında Musa Çağırana’a karşılık 3 milyon € karşılığında Galatasaray’a transfer olmuştur.Galatasaray Yıldırım’dan istenilen verimi alamayınca Şanlıurfaspor’a kiralanmıştır.Şu anda Bursa spor da oynamaktadır.

 

gökhan ünal-fener

Gökhan Ünal 2010 sezonunda Burak Yılmaz ile takas edilip 3,5 milyon € karşılığında Fenerbahçe’ye gelmiştir.Gökhan Ünal’la kısa bir sezon geçiren Fenerbahçe, sezon sonunda İstanbul BB ile sözleşme imzalamıştır..

 

elano-blumer-galatasaray

Brezilyalı oyuncu Elano Blumer Manchester City’den Galatasaray’a 7 milyon € karşılığında transfer olmuştur.Galatasaray’da çok aktif olmayan Elano eski takımı Santos’a 2.9 milyon € karşılığında geri gitmiştir.Şu anda emekli olmuş ve sahalardan uzak kalmıştır.

 

oscar cardozo-trabzonspor

Oscar Cardozo 5 milyon € ücreti ile Trabzonspor’a transfer olmuştur.Sezon başında iyi performans gösteren Cardozo sezon ortalarında düşüş göstermiştir.Şu anda Olympiacos’da oynamaktadır.

 

lazar-markoviç-fenerbahçe

Sırp milli futbolcu Lazar Markoviç 2015 senesinde Fenerbahçe’ye kiranlanmıştır.Lazar Markoviç için Rıdvan Dilmen”yavru rıdvan” benzetmesi yapmıştır.Sezon ortasında sakat kalan Markoviç sezon  sonunda takımdan ayrılmıştır.

 

mateja-kezman-fener

7,5 milyon € karşılığında Fenerbahçe’ye transfer olan Mateja Kezman Fenerbahçe’nin 100. yılında şampiyonluk yaşamış futbolcudur. Fenerbahçe takımı adına iyi bir sezon geçiren transferlerdendir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir