Bologna’nın Yeni Transferi Gary Medel

Bologna’nın Yeni Transferi Gary Medel

 

Beşiktaş özellikle 3 sezon öncesinde yaşamış olduğu çıkış ile ön plana çıktı ve bir nevi de 2018-2019 sezonunda duruldu diyebilmek mümkündür. Bu durgunlukta özellikle hücum hattında yer alan değişimler tabi ki durulmadaki en büyük etkenler arasında yer aldı. Mario Gomez, Talisca, Alex Sosa, Cenk Tosun gibi isimlerin Beşiktaş’tan ayrılması ile birlikte her ne kadar kadroda yeni isimler görülse de Beşiktaş 2018-2019 sezonunu 3.lükle kapattı. Ancak yine de efsane isimleri kadroda görebilmek mümkündür. İşte bu efsane isimlerden bir tanesi de Gary Medel’dir. Şimdi ise Bologna’nın yeni transferi Gary Medel olarak Beşiktaş’tan resmi bir açıklama geldi ve Gary Medel ile yolların ayrıldığı resmiyete kavuşmuş oldu. Ancak Gary Medel’in Beşiktaş’a katkılarının oldukça büyük olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

GaryMedel özellikle Şenol Güneş’in teknik bakış açısıyla Beşiktaş’a çok büyük katkıları bulunan bir oyuncudur. 1987 doğumlu 32 yaşındaki Şili menşeili Medel’inde fans mevkiinin yanında özellikle orta saha performansı da Beşiktaş’a büyük katkılar sağlattır. Tabi ki Beşiktaş’ta orta sahada önde ya da arkada olan tutumu, top kesmesi, atikliği Şenol Güneş’in direktifleri ile de alakalı bir konu olarak değerlendirilmelidir. 2019-2020 sezonunda ise yeni transferlerin yanında giden oyuncular arasına Abdullah Avcı’nın teknik direktörlüğündeki Beşiktaş’ta Gary Medel de eklendi.

Gary Medel Şili milli futbol takımında da çok saygın bir stoperdir. Şu an yeni yolu ise İtalya’nın Serie A liginde yer alan Bologna takımı oldu. Bologna’da da yine aynı şekilde stoper arayışı devam ederken Beşiktaş’ın Gary Medel ile yollarını ayırmak istemesi, anlaşamama durumları Bologna için adeta bir fırsat oldu diyebilmek mümkündür. Bu fırsattan yararlanmak isteyen Serie A takımı Bologna amacına ulaştı ve resmen Gary Medel Bologna’ya transfer oldu. Yeni takımındaki etkin gücünü devam ettirmek isteyen Medel’in değeri ise fazla artış göstermedi. Beşiktaş’ta ise toplamda 77 resmi müsabakada top koşturan GaryMedel, stoper olarak kaydettiği 1 gol ile de Beşiktaş’ta güzel bir izlenim bırakarak Bologna takımına transfer oldu.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir