Quaresma Resmen Kasımpaşa’da

Quaresma Resmen Kasımpaşa’da

 

Beşiktaş’ın unutulmaz emektarlarından Querasma resmen Kasımpaşa’da. Tecrübeli Portekizlinin Beşiktaş’a oldukça önemli katkılarının bulunduğundan gönül rahatlığı ile söz edebilmek mümkündür. Özellikle geçtiğimiz 3 sezonun ikisindeki şampiyonluk dönemlerinde hem uluslararası camiada hem de Süper Lig’de yapmış olduğu estetik vuruşlar, son dakika takviyeleri, kritik golleri ile Beşiktaş’ı birçok kez ipten almış bir adam olarak nitelendirilebilir. Özellikle deplasman performansı ile eleştirilse de yine de Querasma deplasmanda da oldukça önemli bir açık oyuncusu olarak dikkatleri çekmekteydi. Son zamanlarda yer alan pasif duruşu, sahada kendini tam belli edememesi ve istenileni ortaya koyamaması da Beşiktaş ile yollarını ayırmasındaki en büyük etkenler arasında incelenebilmektedir.

Ricardo Querasma 1983 doğumlu 35 yaşında bir orta saha oyuncusudur. Beşiktaş’taki performansına bakıldığında genelde sağ ve sol kanatlarda oynadığı görülmektedir. Şenol Güneş ile birlikte ciddi başarılara imza atan Ricardo Querasma’nın üzerinde aslında Şenol Güneş’in büyük emeğinin bulunduğundan da kesinlikle söz etmek gerekir. Porto, Inter, Chelsea, Sporting CP, Barcelona gibi önemli transfer geçmişinin bulunduğundan da söz etmek gerekir. Özellikle Beşiktaş taraftarının takımları ile bağdaştırdığı, bir tuttuğu isimler arasında Quereasma da gelmektedir. Ancak belirtildiği üzere son zamanlarda biraz pasif kalması, saha içerisindeki isteksiz davranışları olumsuz tablo oluşturdu ve transferine karar verildi.

Kasımpaşa ise özellikle geçtiğimiz 2018-2019 sezonuna Mustafa Denizli ile oldukça hızlı başlangıç yapmış bir takım olarak görülebilir. Aynı başlangıçta özelikle Diagne etkisi ile Kasımpaşa şampiyon takımlar arasında aday gösterilen bir isimdi. Ancak ligin ikinci yarısına doğru ne yazık ki istenilen performans elde edilemedi. Şimdi ise Kasımpaşa takımı kanat takviyeleri ve orta saha dinamosunu daha da güçlendirerek yarışta ben de varım demek istiyor. 2019-2020 sezonuna güzel başlayan Kasımpaşa, Beşiktaş’tan ayrılmak isteyen Ricardo Querasma ile resmen anlaşmasını sağladı. 1+1 yıllık bir anlaşma sağlayan Kasımpaşa’ya Ricardo Querasma bonservis bedeli olmadan gitti ve transfer bedeli de 1 milyon Euro oldu. Yapılan bu transfer ile Ricardo Querasma’nın kadroya alışması durumunda Kasımpaşa’nın ligde daha güçlü bir görünümünün oluşacağı öngörülüyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir